fbpx

Kreatywne zabawy z Baby Zdrój

Nasze domy stały się miejscem pracy, przedszkolem, szkołą, placem zabaw, siłownią… Uczymy się funkcjonować w tej nowej rzeczywistości. Jest to trudny czas dla całej rodziny, szczególnie teraz, gdy za oknem budzi się wiosna, a w domu kończą się już pomysły na popołudniową rozrywkę. Szukacie sposobu na nudę? Oto parę pomysłów na zabawy, w której możecie wykorzystać butelki po wodzie – ich różne kształty i rozmiary dają wiele ciekawych możliwości.

Woda źródlana Baby Zdrój zapewni odpowiedni poziom nawodnienia i różnorodne materiały do zabawy – woda do picia dla całej rodziny o pojemności 3L, 1,5 L, 0,5L, For You SPORT 1L oraz woda dla dzieci 0,25 L – jest w czym wybierać 😉

Butelkowe kręgle 

Gra w kręgle to znakomita rozrywka dla całej rodziny, którą możemy sobie zorganizować również w domu. Kręglami stają się butelki, kulą zgnieciony papier lub gumowa piłka, a torem kawałek podłogi. Możemy dowolnie zmieniać kształty i ciężkość naszych butelkowych kręgli, np. nalewając odrobinę wody lub wsypując ryż. Zaangażujcie do zabawy wszystkich domowników, może uda się stworzyć małe drużyny. 

Butelkowe instrumenty

Grzechotki w butelkowym wydaniu – zaszalejcie z wypełnieniem (np. ryż, groch, metalowe kapsle, biurowe spinacze) ozdabiajcie, udziwniajcie, przebierajcie w kształtach butelek. Dajcie się ponieść wyobraźni. Dla silniejszych dźwiękowych wrażeń możecie stworzyć butelkową perkusję – z pewnością spodoba się maluchom one lubią intensywne brzmienia. Może skomponujecie swoją piosenkę?

No to czas na koncert! Tylko nie przestraszcie sąsiadów 😉 

Butelkowe zabawki

Prace plastyczne? Czemu nie 😉 W tym temacie dzieci radzą sobie znakomicie. Zadbajcie o różnorodne materiały i akcesoria plastyczne. Wesołe ludziki, zierzaki cudaki, czy super szybkie pojazdy – będzie kreatywnie i wesoło. Pamiętajcie o bezpieczeństwie, jeżeli projekt zabawki wymaga np. przecięcia plastiku, czy użycia zszywacza powinna to zrobić osoba dorosła.

Butelkowe akcesoria treningowe

Butelki mogą nam urozmaicić ćwiczenia i zabawy ruchowe. Napełnione wodą świetnie zastępują ciężarki i pachołki. Dzięki różnym rozmiarom butelek dopasujecie akcesoria dla każdego członka rodziny. Wspólnie z dziećmi stwórzcie swój autorski zestaw ćwiczeń albo tor przeszkód, pomysłów na pewno nie zabraknie. Takie ćwiczenia i zabawy powtarzajcie jak najczęściej, wszyscy potrzebujemy teraz regularnej aktywności.

Mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić w rodzinnym gronie 🙂