fbpx

Nawadnianie podczas ciąży i karmienia piersią. Picie wody w ciąży.

Zapotrzebowanie kobiet ciężarnych na wodę wynosi co najmniej 3 litry dziennie. Prawidłowe nawodnienie pozwala wyeliminować nieprzyjemne dolegliwości związane z ciążą, takie jak poranne nudności i wymioty, zaparcia, suchość skóry, czy infekcje dróg moczowych.

Kobiety w ciąży należą do populacji osób szczególnie wrażliwych na zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierne spożycie chlorowanej lub ozonowanej wody pitnej z ujęć gruntowych lub powierzchniowych. Optymalnym wyborem dla nich jest woda źródlana o pierwotnej czystości i smaku, która spełnia wysokie standardy dotyczące czystości mikrobiologicznej, zawartości toksycznych metali oraz minerałów. Jest wolna od większości zanieczyszczeń nieorganicznych i organicznych, w tym pestycydów, często wykrywanych w zwykłej kranowej wodzie pitnej.

W czasie ciąży powinno szczególnie zwrócić się uwagę na właściwe nawodnienie oraz jakość spożywanej wody. Woda z kranu może posiadać w swoim składzie niebezpieczne bakterie. Może być również zabezpieczana mikrobiologicznie poprzez chlorowanie, a gotowanie nie eliminuje z niej związków chloru i azotanów. Nie polecane jest również picie wody pozyskanej drogą odwróconej osmozy, ponieważ proces ten prowadzi do demineralizacji wody, a w konsekwencji do wypłukiwania minerałów z organizmu.

Baby Zdrój jest bezpieczna dla Ciebie i Twojego dziecka. Dzięki unikalnemu na skalę światową składowi, woda źródlana Baby Zdrój nie wymaga przegotowania. Idealnie nadaje się do przyrządzania posiłków dla dzieci od pierwszych dni życia.
Posiada również Pozytywną Opinię Centrum Zdrowia Dziecka.