fbpx

Spożywanie wody u Kobiet w ciąży.

Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Warto więc nadmienić, że prawidłowy balans wody w organizmie ma ogromny wpływ na samopoczucie kobiety. Ponadto, odpowiednie nawilżenie skóry przyczynia się do wyglądu przyszłej mamy, a przecież każda mama chce wyglądać pięknie 🙂
Będąc w ciąży należy pamiętać o odpowiedniej ilości płynu owodniowego, który zależy od ilości spożywania wody. Płyn owodniowy musi mieć optymalną objętość, aby nie doszło do wielowodzia lub małowodzia. Ponadto, picie wody w ciąży to najprostszy sposób na radzenie sobie z problemami, które mogą się pojawiać. Jednym z nich są np. mdłości, które pojawiające się zbyt często, mogą odwadniać i spowodować utratę płynów z organizmu. Odwodnienie jest niebezpieczne nie tylko dla matki, ale również dla dziecka. Oprócz poczucia zmęczenia i złego samopoczucia, niedobór wody może doporwadzić do kurczów łydek czy drętwienia rąk. Odwodnienie organizmu w ciąży, może doprowadzić nawet do przedwczesnego porodu!
 
Pod koniec ciąży często dochodzi również do obrzęków, które powstają na skutek gromadzenia się płynu w tkankach. Jest to zjawisko całkowicie naturalne, jednak można z nim walczyć właśnie za pomocą wody. Wystarczy odpowiednio uzupełniać jej niedobory, aby obrzęki stały się mniej uciążliwe.
 
Kochane Mamy! Zbliża się okres wakacyjny, a więc czas upalnych dni, często niesprzyjających kobietom w ciąży. W trosce o zdrowie Waszych maluchów, zadbajcie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Woda Baby Zdrój w praktycznej butelce, sprawdzi się za każdym razem, niezależnie od miejsca. Pozytywna opinia Centrum Zdrowia Dziecka świadczy o jej doskonałym składzie i najwyższej jakości. Bez problemu znajdziecie ją w sieciach sklepów Rossmann, Auchan, Carrefour, E. Leclerc, Stokrotka, EuroCash, Piotr i Paweł, Intermarche i BioPlane, a także w lokalnych sklepach i hurtowniach spożywczych na terenie całej Polski.