FAQ
Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące wody BabyZdrój
Czy woda dla niemowląt jest także odpowiednia dla kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych?
Odp.: Woda Baby Zdrój jest wodą dedykowaną niemowlętom i małym dzieciom, ale jej pierwotny skład i czystość są idealne zarówno dla rodziców planujących potomstwo, kobiet w ciąży, matek karmiących, dzieci w każdym wieku, osób starszych, jak również dla osób, które wymagają diety niskosodowej.
Czy woda Baby Zdrój nadaje się do codziennego stosowania w diecie niskosodowej?
Odp.: Zdecydowanie tak i to bez ograniczeń ilościowych. Woda Baby Zdrój jest niskozmineralizowana (298mg/l) i ma niewielką ilość sodu <6mg/l. Dla porównania ustawodawca dopuszcza do spożycia wodę z kranu o zawartości sodu 250mg/l. Normę dla niemowląt ustalono na poziomie <20mg/l
Czy wodę z kranu po przegotowaniu można podać niemowlęciu?
Odp.: Zanim zdecydujesz się podać swojemu dziecku wodę z kranu, dobrze byłoby zwrócić się do zarządcy sieci wodociągowej o wgląd do badań fizykochemicznych. Są miejsca, gdzie woda jest lepszej jakości, np. oligoceńska, jednak pozostawiona na dłużej niż 12 godzin w temperaturze pokojowej może stanowić zagrożenie zdrowotne, ponieważ łatwo rozmnażają się w niej bakterie i glony. Należy pamiętać o tym, jakimi rurami przesyłana jest woda i w którym roku je ułożono. Wiele rur przesyłowych jest jeszcze starej konstrukcji tzn. w swojej budowie posiadają niebezpieczny dla zdrowia azbest i ołów. Woda w kranie zabezpieczana jest przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi poprzez chlorowanie. Wbrew powszechnie panującej opinii niebezpieczny dla zdrowia chlor nie ulatnia się podczas gotowania. Wrzenie odparowuje wodę, a stężenie chloru i azotanów się zwiększa.
Czy wodę Baby Zdrój należy przegotowywać?
Odp.: Woda źródlana Baby Zdrój nie wymaga gotowania, jak większość wód o dobrej jakości. Należy pamiętać, aby Baby Zdrój po otwarciu była przechowywana zgodnie z zaleceniami tzn. w chłodnym i ciemnym miejscu do 72 godzin.